26 Şubattaki tutulmada gökyüzünün gelini, yani Venüs, Mars ile yan yana idi. Uranüs’ün desteği ile beraber yıldırım aşkı gerçekleşti. Birbirlerine aşık oldular ama bir sorun vardı, Venüs Vulcan ile evliydi. Dolayısıyla bu bir yasak ilişki olucaktı.
Aynı gün Mars, babası Jüpiter ile karşıt yaptı.

Jüpiter oğluna; “aşkına saygım var ama ne yaşarsan yaşa etik ve dürüst ol” dedi.

Mars’ın ise gözü güzeller güzeli Venüs’ten başka hiçbir şeyi görmüyordu. (Venüs koçta kadına güzellik verir.)
Jüpiter bu aşka direndi ama fazlada gücü yoktu çünkü retroydu. (Jüpiter Retro koruma yok.)
Üstelik Jüpiter’in bulunduğu burç terazide olduğu içinde Venüs’ün yönetimindeydi. Dolayısıyla fazlada bir şey yapamadı ve yasak aşk başladı.
O sırada Venüs’ün kocası Vulcan balık burcunda ve Retro idi. Venüs’e kendini feda etmiş ve çılgınca çalışıyordu. Balık burcunda ve Retro olduğundan adeta gözlerine perde inmiş, etrafında olup bitenin farkında değildi. Çok çalıştığından, karısını ihmal ettiğini ve aldatıldığını anlamayacak kadar sis bulutunun içindeydi.
Mars’ı ikna edicek tek bir kişi vardı oda annesi Juno. Juno da oğlak burcunda ve maalesef gücünü kullanamıyordu, üstüne üstük birde bizim fettan geline kare açı alıyordu.
Venüs resmen; kayınpederine (Jüpiter) meydan okuyup, kayınvalidesine de (Juno) mücadele, çatışma başlatmıştı. Mars, o sırada koç burcunda tüm tecrübesizliğiyle, azmiyle, hırsıyla sonunu düşünmeden verdiği kararla aşkını ilan etti.
O sırada büyük dönüşüm gezegeni Pluton’dan aldığı kare açıdan haberi bile yoktu.
Oysa Pluton Mars’a; “etik olmayan, başkalarını üzerek yaşadığınız, bencilce davrandığınız için yaşadığınız bu yasak aşkla beraber büyük acılar çekerek dönüşüceksiniz” mesajını veriyordu.

4 mart ta retroya giren Venüs tüm fettanlığını kullanmaya başlamıştı bile. Vulcan’ı, Mars ile aldatıyor, yasak ve etik dışı ilişkisini hiç birşeye aldırmadan sürdürüyordu, tüm gölge yanlarını sergiliyordu.

*İşte tam bu dönemde, erkekler eşlerini aldatmaya, kadınlar evli erkeklerle beraber olmaya başladı. Erkekler, karşılarındaki kadının güzelliğinden, çekiciliğinden “sen ağamsın, paşamsın” diyerek egolarını okşamasından, attığı şen kahkasından ve hoş sohbetinden çok etkilendiler.
O sırada evde sizi tüm kalbi ile seven, kendini sevdiğine ve çocuklarına adayan, iyi ve kötü gününüzde yanınızda olan eşinizi veya sevgilinizi gözünüz görmüyordu.
Yine bu dönemde, kadınların karşısına evli erkekler, erkeklerin karşısınada onları sömürecek kadınlar çıktı.

Mars, 10 mart ta boğa burcuna geçerek artık iyice Venüs’ün etkisi altına girmişti, gözü kimseyi görmüyordu. (Boğa burcunun yöneticisi Venüs)
*Tıpkı erkeklerin var olan ilişkilerini, eşlerini ve çocuklarını gözlerinin görmediği gibi. Kadınlarında, aldatılan kadınlara merhamet etmediği gibi.

Halbuki etik ve adalet gezegenimiz Jüpiter bizlere;
ARTHA YASASI; ahlak yasası/seküler ahlak (doğum haritasında Jüpiter ile temsil edilir)
KAMA YASASI; cinsel ahlak, cinsel ahlakını asla kaybetme, namuslu ol, eline beline ve diline sahip ol.
DHARMA YASASI; doğruluk yasası diyerek mesajını veriyordu.

*Hepimiz farlı bir dharma ile dünyaya geliriz. Kimi öğretmen, kimi işçi, kimi müzisyen, kimi bankacı, kimi politikacı, kimi de fahişe olarak. Dharma, hayat amacımızdır. Bu amaca ulaşmaya çalışırken, doğruluktan ve dürüstlükten asla vazgeçmemeliyiz.
Hayat amacımızda ne yaparsak yapalım hakkını vererek dürüstçe ve etik olarak yapalım. Buna da KARMA YASASI deriz.
Dharma da, karma yasasına uymadığında, yeniden doğuşunda hepsi tek tek karşına çıkacaktır.

Dolayısıyla “ne ektiysen onu biçeceksin sözü” karmik bir sözdür.

Jüpiter terazide, Mars boğada ve şimdide Merkür boğa da dolayısıyla neredeyse gökyüzü Venüs’ün yönetiminde. Keşke Venüs de kendi burçlarından birinde veya yüceldiği burçlarda olsaydı da gökyüzü aşk, mutluluk ve para vaad etseydi.
Ama maalesef Venüs Koç ta (zararlı durumda) ve Retro yaparak tüm gölge yanlarını çalıştırıyor. Venüs geri hareketini balık burcunun 26 derecesine kadar devam ettirecek. İşte tam o sırada, yaralarımızı temsil eden Chiron ile kavuşacak.

YARALARIMIZ KANAYACAK,CANIMIZ YANACAK !

Mars o sırada 26 derece boğada Algol denilen bir sabit yıldızla kavuşuyor olacak. Venüs ise Chiron ile kavuşmadan ve düz haraketine geçmeden önce 29 derece balıkta Sheat yıldızı üzerinde olacak.
ALGOL: şiddet
SHEAT: ölüm
Buda demek oluyor ki, aile içi şiddet, aşk cinayetleri (özellikle boyundan alınan darbeler) veya sevgi ilişkilerinde bitişler, terkedişler olacak,agresyonlar . Bunları etrafımızda sıkça duyacağız.
*Venüs, Chiron ile kavuşup venüsyen yaralarımızı gündeme getirdiğinde artık erkeklerde biraz olsun yaptıkları yanlışın farkına varacaklar. Eşlerine veya var olan sevgiliye tercih edilen diğer kadının aslında ne kadar fettan olduğunu, parası için onlarla beraber olduğunu, ya da siz erkeklerin gücünü kullandıklarının farkına varacaklar.
Bu pişmanlık ve yanılmanın acısını Venüs retrodan çıktıktan sonra balıkta ve Chiron ile kavuşumunda daha da yoğun hissedecekler. Dolayısıyla “kürkçü dükkanına” dönüşler başlayacak.

Cinsel çakranın fazlasıyla çalıştığı,kalp çakrasının kapandığı bu dönemde
Kimi beş parasız
Kimi kandırılmış
Kimi sömürülmüş
Kimi yaralı olarak eşlerine, çocuklarına veya sevgililerine dönüş yapacak!

Kimi kadın çaresizce affedecek
Kimi kadın çocukları için devam edecek
Kimi kadın “anca gidersin” diyecek
Kimi kadın boşanma davasını açtı bile.

Venüs ile Güneş’in gökyüzünde her 8 yılda bir aynı burçta kavuşum yapması ile oluşan Pentagram döngüsü kapanmak üzere…

Retro olarak yaptığı bu kavuşum inferior( karanlık) kavuşumdur.
8 yıldır aşk ilişkilerinde sorun yaşayanlar
8 yıl önce aldatılanlar
8 yıl önce aldatanlar
Şimdi bu kapanan döngü ile beraber ektiğinizi biçeceksiniz.
8 yıldır karanlıkta kalanlar ,AYDINLIĞA
8 yıldır karanlığa boğanlar ,KARANLIĞA ulaşacak…

Karanlık mısın aydınlık mısın?
Ödül mü alacağız ceza mı?

Bu sorunun cevabını bana sormayın! geçin aynanın karşısına 8 yılınızı sorgulayın, kendinizle baş başasınız, düşünün bakalım size mi yapıldı, siz mi yaptınız?
Kendinizi sorgularken mimiklerinize dikkat ediniz.

SORUNUN CEVABI SİZDE…

DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK KAZANSIN !
GERÇEK AŞK VE SEVGİ KAZANSIN !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir